portal osiedli, dzielnic i miast

Rumia Rumia Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Rumia Park - sprawy osiedlowe » Forum » Oddzielna wspólnota
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Oddzielna wspólnota

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
audiA6 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 11:14
Posty: 35
Skąd: miasta

PostWysłany: Czw Lip 17, 2014 20:05    Temat postu: Oddzielna wspólnota

Drodzy Mieszkańcy. W związku z dziwnymi wydatkami naszych wspólnych pieniążków proponuję założyć oddzielną wspólnotę i kontrolować wydatki naszej wspólnej kasy. Mimo, że jesteśmy jednym osiedlem możemy stworzyć kilka wspólnot i wtedy nikt bez naszej zgody nie będzie wydawał naszych PLN-ów. Koledzy wiadomo kogo niech się nie burzą bo jest na to prawo. Proponuję przejść się po sąsiadach w swoim bloku i rzucić problem. Propozycję proszę zapodawać na PRIV.
Przem1980 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Sob Maj 24, 2014 22:30
Posty: 6
Skąd: Rumia, Rumia Park

PostWysłany: Pią Lip 18, 2014 22:05    Temat postu: Re: Oddzielna wspólnota

Masz kolego reflrks. Spotkanie chyba w kwietniu było a mamy połowe lipca. Ty raczej do zarządu z takim refleksem nie wejdziesz Wink co do pieniążków to lepiej ścigać tych ci za czynsz nie płacą, nie wiem może otwarta lista z nazwiskami tych co zalegają? Co do "dziwnych wydatków" to może Audi podaj kilka przykładów.... Wiesz, argumenty muszą być wyraźne.
audiA6 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 11:14
Posty: 35
Skąd: miasta

PostWysłany: Sob Lip 19, 2014 22:56    Temat postu: Re: Oddzielna wspólnota

Drogi Przem 1980 prosiłem żeby kumple wiadomo kogo nie się nie burzyli (czytasz bez zrozumienia). Co do refleksu, żeby stworzyć osobną wspólnotę bądź jak według ciebie wejść do zarządu nie trzeba czekać do zebrania można to zrobić w każdej chwili (poczytaj przepisy). Co do otwartej listy tych co zalegają była czytana na zebraniu w zeszłym roku (pojawiaj się na zebraniach są tylko raz w roku). Co do dziwnych wydatków "inne koszta" (poczytaj sprawozdanie finansowe). A tak na marginesie jak Masz pisać pierdoły bez wyraźnych argumentów to daj na luz bo szkoda prądu.
Przem1980 
   

Początkujacy


Wiek: 43
Dołączył: Sob Maj 24, 2014 22:30
Posty: 6
Skąd: Rumia, Rumia Park

PostWysłany: Śro Lip 23, 2014 23:08    Temat postu: Re: Oddzielna wspólnota

za prąd płacę ja nie Ty, po drugie to nazwiska nie były czytane a co najwyżej numery mieszkań, a wiadomo, że Ci właśnie lokatorzy na Naszą nie korzyść działają. nw zebrania chodzę, ale pamiętaj o najważniejszej rzeczy. Nie krytykuj a raczej staraj się pomoc. Jak masz sugestie to podpowiedz. Krytykować jest najłatwiej ale działać na rzec wspólnoty to trudna sprawa. nie ukrywaj się za nickiem, podaj imię, nazwisko, spotkaj sie z zarządem.....
audiA6 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 11:14
Posty: 35
Skąd: miasta

PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 21:45    Temat postu: Re: Oddzielna wspólnota

(...)Ktoś z Państwa napisał, że firma się rozrasta. Może i rozrasta się, bo nie płaci za zamówiony towar. To zwykły złodziej i oszust. Oddaliśmy tego delikwenta do komornika, od dawna figuruje w krajowym rejestrze. Dziwię się, że nie pozbyliście się tej wszy z osiedla.(...) Komu chcesz pomagać i w czym ?
"Jego" firma sprząta nasze osiedle w listopadzie przez dwa tygodnie nie było widać sprzątaczek na klatkach schodowych(syf, bród, smród itd.) Administrator twierdził że to chwilowy problem z pracownikami(pewnie im nie płacił). Z inną firmą byłoby już "pojechane" na drugi dzień, a tu no problem. WTF ?
szczepanrumia 
   

Początkujacy


Wiek: 76
Dołączył: Czw Lut 23, 2017 11:36
Posty: 8
Skąd: Rumia-Park

PostWysłany: Czw Lut 23, 2017 12:40    Temat postu: Re: Oddzielna wspólnota

Witam,Jestem właścicielem mieszkania rumia park i wynajmuję mieszkanie Jestem za tym by wszyscy lokatorzy brali udział w zebraniach i mieli możliwości głosowania. Najwyższy czas zebrać wszystkich lokatorów ,albo zrobić listę
podpisaną przez lokatorów i wypowiedzieć tej administracji obsługę naszego osiedla Mam kilka dowodów rachunków
opłat z innych osiedli w Rumi łacznie z ostatnimi naszymi blokami w Rumi Parku
tylko u innej administracji .Podam przykład, mieszkanie w naszym osiedlu pod inną administracją mieszkanie 68m2 cała opłata zimowa z ubezpieczeniem którego u nas nie ma wynosi 660,90 zł Jeszcze lepsze jest porównanie opłat garażu u nas płacimy za garaż 71 zł a na osiedlu obok za taki sam garaż płacę 40 zł Z tego prostego przykładu widać szaloną różnicę Pozdrawiam szczepanrumia
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama