portal osiedli, dzielnic i miast

Rumia Rumia Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Rumia Park - sprawy osiedlowe » Forum » Zebranie wspólnoty 19.04.2017
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Toxical 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Kwi 20, 2017 9:55
Posty: 7
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 7:48    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Także odniosłem takie wrażenie, że to może być ktoś z Zarządu. Styl wypowiedzi i argumenty bardzo podobne do tych na zebraniu.

Koniecznie trzeba usunąć usługi tej firemki z osiedla. Nie stać nas na coś takiego. Gdyby nie te koszty + idiotyczna umowa odśnieżania gdzie zabulili za nic było by ponad 100 000 zł więcej na rachunku
Kontroler 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Kwi 20, 2017 8:11
Posty: 7
Skąd: Rumia Park

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 8:43    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Dzisiaj już niestety firmowe zdjęcie profilowe w zakładce "o nas" na stronie firmy Creative Green zostało usunięte i zamienione na logo firmy.
To co się dzieje, ewidentnie wskazuje i potwierdza subtelnie mówiąc niekompetencje tejże firmy.
Dla zainteresowanych posiadam kopie i zrzuty ekranów z dnia wczorajszego, gdzie strona internetowa pozostawała niezmodyfikowana.
Toxical 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Kwi 20, 2017 9:55
Posty: 7
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 8:57    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Jakie są techniczne możliwości ze strony Wspólnoty do natychmiastowego zawieszenia członków Zarządu w czynnościach, aby ograniczyć dalsze ryzyko strat.

Orientujecie się jak to zrobić?

Musimy jakoś zebrać pilnie głosy pod petycją o rozwiązanie umowy z firmą ogrodniczą, bo idzie wiosna i zaraz będzie pełno nowych kosztów.
Kontroler 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Kwi 20, 2017 8:11
Posty: 7
Skąd: Rumia Park

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 9:27    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Mieszkańcy osiedla powinni bez zbędnej zwłoki spotkać się na osiedlu w większym gronie i omówić zaistniałą sytuację.
Odwołanie zarządu byłoby przyspieszone poprzez zgłoszenie sprawy na policję, która to nada odpowiedniego obiegu (prawdopodobnie skieruje wniosek do zbadania przez prokuraturę).
sikorka612 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pią Kwi 21, 2017 9:32
Posty: 2
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 9:35    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Dokładnie... prawda jest taka że czas tu gra wielką rolę, im szybciej zabierzemy się za to i pokierujemy tak gdzie trzeba tym mniej czasu będą mieli na zatuszowanie swoich działań..robili Nas w konia przez wiele lat i trzeba powiedzieć dosyć...trzeba działać...
Toxical 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Kwi 20, 2017 9:55
Posty: 7
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 11:25    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Poddam tylko jeden przykład dla zastanowienia się czy wszystko jest ok

u nas faktura za wymianę i dezynfekcję piasku ok 2600, na osiedlu u mojego kolegi (przyniósł specjalnie rozliczenie ze swojej wspólnoty) - 300 zł wymiana + 300 zł transport piasku = 600 zł

Pozostawiam do samodzielnej oceny w zakresie atrakcyjności cen
rumianka 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Kwi 20, 2013 7:54
Posty: 5
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 18:24    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Moi Drodzy, trzeba jak najszybciej spotkać się chociażby na naszym osiedlowym placu zabaw. Można wówczas przeprowadzić głosowanie nad uchwałami z zebrania naszej wspólnoty, które odbyło się 19 kwietnia br. Tylko garstka osób głosowała przecież nad uchwałą nr 5 dotyczącą odwołania dotychczasowego zarządu wspólnoty. Niech zagłosują nieobecni na zebraniu i ci, co wyszli wcześniej a nie głosowali. Warto podać konkretną datę naszego wspólnotowego spotkania. Może sobota 29 kwietnia lub niedziela 30 kwietnia?, chociaż to początek długiego weekendu. Inne propozycje mile widziane. I jeszcze jedno, to forum zapewne nie jest czytane przez wszystkich mieszkańców wspólnoty. Warto dlatego informację o zebraniu rozpowszechnić jeszcze poprzez powrzucanie zawiadomień o zebraniu do skrzynek pocztowych. Odradzam wywieszanie na tablicy ogłoszeń, bo zostaną zerwane przez wiadomo kogo, tak, jak raz już to się stało, gdy powstało to forum. Małe przypomnienie: w piątek 22 marca 2013 r. po południu wywiesiłam informacje o powstaniu forum naszego osiedla na tablicach ogłoszeniowych we wszystkich klatkach bloków osiedla Rumia Park. Nazajutrz w sobotę rano 23 marca 2013 r. odwiedziłam losowo tablice ogłoszeniowe w 3 klatkach. Wszędzie informacje o tym forum zostały zerwane. W mojej klatce lub nawet w całym moim bloku mogę zabawić się w listonosza i powrzucać zawiadomienia do skrzynek pocztowych. Czekam na Wasze propozycje.
rumianka 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Kwi 20, 2013 7:54
Posty: 5
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pią Kwi 21, 2017 18:57    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Dobrze byłoby też, gdyby zgłosiły się osoby chętne, uczciwe, posiadające predyspozycje, mile widziane doświadczenie i wiedza, do pracy w nowym Zarządzie Wspólnoty. Mam nadzieję, że takowe się znajdą. Inaczej będzie, jak było.
Chicharito 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Czw Kwi 20, 2017 9:11
Posty: 4
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 11:14    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Kolejny przykład na to jakie to mamy 'niskie' koszty utrzymania części wspólnej.
Poniżej wklejam koszty mojego znajomego, który mieszka na osiedlu Navigator w Gdyni Pogórze(nie jest to małe osiedle). Dodam tylko, że ew. koszty odśnieżania są już wliczone w "utrzymanie infrastruktury".
Dodatkowy komentarz nie jest chyba wymagany...
Zarządcą osiedla jest firma Intradom z Gdyni.



koszty.jpg

koszty.jpg


audiA6 
   

Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: Pon Kwi 22, 2013 11:14
Posty: 35
Skąd: miasta

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 11:38    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Znam firmę bardzo dobrze. Rzetelna i konkretna. Mają swojego "technicznego", który śmiga po wszystkich osiedlach i zleca firmie konserwującej prace które trzeba wykonać. Właściciel firmy "zarządca" jest na obsługiwanych osiedlach przynajmniej raz w tygodniu na przeglądzie ( pytanie do K&K mówi wam to coś ?). Widziałem w Gdańsku jak sprzątali mechanicznie przeogromne osiedle po zimie ( piasek, pety, itp.) Zarządca cały czas chodził za maszyną i sprawdzał czy jest git.
shocked 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Kwi 24, 2017 8:00
Posty: 1
Skąd: MTK

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 8:44    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Witajcie . Przeczytałem wasze wpisy . Wczoraj zorganizowano spotkanie w garażu . Byłem i nie mogłem uwierzyć . Powiem tyle jestem zszokowany to co się stało . Nie przypuszczałme że Daniel i Robert to faceci którzy mogą nas zrobić w trąbę . Biegli już działają . Będzie z tego niezła afera . Ktoś chce ich zgłosić na prokuraturę i do skarbówki . No cóż zaiwanili kasę i będą musieli ją oddać . SZOK
arturpawel34 
   

Nowy na forum


Wiek: 49
Dołączył: Pon Kwi 24, 2017 19:49
Posty: 2
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 20:01    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Kiedy będzie jakieś spotkanie mieszkańców? Nie mogłem być na zebraniu w Falko a to co dziś przeczytałem na forum...powala z nóg.
kg1111 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Kwi 24, 2017 20:05
Posty: 2
Skąd: rumia

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 20:31    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Kiedy będą zbierane podpisy za odwołaniem Zarządu???? To jak wygląda osiedle jest śmiechu warte....syf jednym słowem... a nowy czynsz powala ... nie mogłam byc na zebraniu ze wzgledu na dziecko, dlatego to co tu przeczytałam zmroziło mnie... jak można dopuścić do zadłużenia 300tys???????? Moge podpisać i na placu zabaw, w garażu a nawet przyjść do tej osoby, która bedzie zbierała te podpisy...
kg1111 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Kwi 24, 2017 20:05
Posty: 2
Skąd: rumia

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 20:33    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

I jeszcze jedno... jakim trzeba być cwaniakiem, żeby tak ludzi okradać z ich ciężko zarobionych pieniędzy... brak słów...
arturpawel34 
   

Nowy na forum


Wiek: 49
Dołączył: Pon Kwi 24, 2017 19:49
Posty: 2
Skąd: Rumia

PostWysłany: Pon Kwi 24, 2017 21:29    Temat postu: Re: Zebranie wspólnoty 19.04.2017

Nie rozumiem jak może być jedno mieszkanie zadłużone na 300 tyś..Przecież gdyby nawet 10 lat nic nie płacić to zadłużenie, liczone z duużą górką nie powinno przekroczyć stu...kilkudziesięciu tysięcy...
Chętnie pójdę na jakieś nasze spotkanie osiedlowe żeby się dowiedzxieć na czym stoimy. Żebyśmy nie obudzili się kiedyś bez ciepłej wody, tonąc w śmieciach...
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama